Centrum
Zlosyň

Domov se zvláštním režimem - 117 klientů

VIDEOPREZENTACE

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Zlosyň se nachází na okraji malebné vesničky nedaleko Mělníka. Útulnou atmosféru umocňují prostory v podobě velkého rodinného domu, k volnočasovým aktivitám, procházkám i posezení je pak využívána jeho rozlehlá zahrada. Velmi oblíbeným místem našich klientů je ta část zahrady, kde chováme ovce a kozy. K areálu patří i menší rodinný domek pro klienty v počátečním stádiu onemocnění

Součástí centra je Dětská skupina Včelička, spolufinancovaná z projektu EU na podporu zaměstnanosti. Vzájemná kooperace a soužití dětí s našimi klienty navozuje dobrou náladu a úsměv na tváři všech zúčastněných. 

Kontakty

Zlosyň 160, 277 44
Vojkovice u Kralup nad Vltavou

mobil: 774 774 027
datová schránka:k2wzaiu
mail: zlosyn@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení.

Několikrát měsíčně v rámci aktivizačních činností pořádáme dámský a pánský klub, kde probíráme klasické ženské radosti i starosti, líčíme se, relaxujeme s pleťovou maskou nebo si lakujeme nehty. Pánové, nerušeni ženami, diskutují o sportu, politice a dalších, ryze mužských tématech.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, navštěvujeme cukrárnu v nedaleké obci Obříství, ZOO Park v Zelčíně, a mnoho dalších míst v okolí. Dopravu zajišťujeme našimi služebními automobily. Navíc nás každý měsíc navštěvuje pan farář.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Klientům ubytovaným v rodinném domku jsou k dispozici tři dvoulůžkové a jeden trojlůžkový pokoj, plus obývací pokoj s krbem a jídelní částí. Zde ubytovaní klienti se aktivně (dle svých možností a schopností) v rámci aktivizačních programů podílejí na chodu domácnosti.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Dětské skupiny

Dětská skupina Včelička

Partneři

Dárci

Město Beroun

Město Milovice

ŽIVOT 90, z.ú.

Personál Zlosyň

Mgr. Ladislava Vlachová

Ředitelka zařízení

mobil: +420 774 774 097

e-mail: reditelka.zlosyn@alzheimercentrum.cz

Jana Šálová, DiS.

Vrchní sestra

mobil: +420 774 774 021

e-mail: vrchni.zlosyn@alzheimercentrum.cz

Bc. Barbora Zikmundová

Sociální pracovník

mobil: +420 774 774 027

e-mail: socialni.zlosyn@alzheimercentrum.cz

Administrativní pracovník


mobil: +420 774 774 026

e-mail: admin.zlosyn@alzheimercentrum.cz

Vedoucí provozu


mobil: +420 774 774 024

e-mail: provoz.zlosyn@alzheimercentrum.cz

Směnová sestra AB


mobil: +420 774 774 023

Směnová sestra CD


mobil: +420 774 774 723