Centrum
Zlín

Domov se zvláštním režimem
156 klientů

VIDEOPROHLÍDKA

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Zlín najdete v klidné části města, v blízkosti lesa s krásným výhledem na Baťovy domky a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia. Když počasí dovolí, klienti tráví hodně času na terase kryté markýzou nebo využívají nově vybudované odpočinkové zóny. Veškeré prostory jsou volně přístupné – a tak mají klienti i jejich rodiny dostatek možností užít si klid a soukromí při návštěvách.

Příjemný rozruch vnáší do našeho centra Dětská skupina Brouček, která je jako součást zařízení spolufinancovaná z projektu EU na podporu zaměstnanosti.Je nepochybné, že přítomnost dětí má na psychiku klientů pozitivní vliv.

Přímo v areálu se nachází i salón krásy, do něhož pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička, a také ordinace praktického lékaře, kterou využívá také psychiatr.

Centrum získalo ocenění Dobrá duše za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc. Velmi si vážíme všech, kteří nám v péči o klienty pomáhají svou laskavostí a pochopením.

Současně jsme místem pro testování paměti při České alzheimerovské společnosti, které probíhá v průběhu celého roku a také v rámci Dnů paměti.

Úzce spolupracujeme se Střední zdravotnickou školou Zlín a Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati, jejichž studenti u nás absolvují odborné praxe a stáže.

Kontakty

Růmy 1393,
760 01 Zlín
mobil: +420 773 377 075,
+420 778 494 060
e-mail: zlin@alzheimercentrum.cz
IČO: 034 61 891
Číslo bankovního účtu: 2111171995/2700
Číslo datové schránky: r98zk7a

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace .

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro ošetřovatelskou rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení. V centru navíc probíhá canisterapie i terapie s poníky.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou-, výjimečně pak jednolůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Personál Zlín

doc. Ing. Pavla Staňková, Ph.D.

Ředitelka zařízení

+420 773 377 070

reditelka.zlin@alzheimercentrum.cz

Bc. Jana Michálková

Vrchní sestra

+420 773 377 071

vrchni.zlin@alzheimercentrum.cz

Bc. Jana Kafková

Sociální pracovník

+420 773 377 075

socialni.zlin@alzheimercentrum.cz

Mgr. Aneta Planetová

Sociální pracovník

+420 778 494 060

socialni2.zlin@alzheimercentrum.cz

Marcela Kytková

Administrativní pracovník

+420 773 377 076

admin.zlin@alzheimercentrum.cz

Lenka Horsáková

Administrativní pracovník

+420 777 448 855

admin2.zlin@alzheimercentrum.cz

Ivana Nováčková

Vedoucí provozu

+420 773 377 074

provoz.zlin@alzheimercentrum.cz

Směnová sestra


+420 773 377 073

smenova1.zlin@alzheimercentrum.cz

Dokumenty ke stažení