Centrum
Zábřeh

Domov se zvláštním režimem
162 klientů

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Zábřeh se nachází v klidné části města s krásným výhledem do okolí (ve slunných dnech i na nejvyšší horu Jeseníků, Praděd). Jsme moderní zařízení, které splňuje náročné požadavky na péči a zároveň poskytuje klientům klidné a pohodlné bydlení.

K centru patří rozlehlá zahrada s altánem a lavičkami, sloužící k procházkám i volnočasovým aktivitám. Příjemné posezení nabízí levandulová kavárna. Součástí zařízení je i kaple, kde se pravidelně konají bohoslužby a která je přístupná i mimo vyhrazený čas jak pro klienty, tak pro návštěvníky. V centru je k dispozici také kadeřnice a pedikérka.

Kontakty

Smetanova 196/52,
789 01 Zábřeh

mobil: +420 775 893 832
e-mail: zabreh@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení, a také keramická dílna. V prostoru zahrady se věnujeme i gardenterapii a zooterapii.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, pořádáme akce pro rodiny klientů i jejich přátele.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení kllienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Partneři

Dětské skupiny

Dětská skupina Myška

Dárci

CBA

MK FRUIT s.r.o.

Vašíček - pekařství a cukrářství, s.r.o.

AGE CENTRUM

Sponzorský dar od rodiny pana Matyáše Josefa

Personál Zábřeh

Mgr. Markéta Stržínková, Dis.

Ředitelka zařízení

mobil: +420 778 494 030

e-mail: reditelka.zabreh@alzheimercentrum.cz

Bc. Markéta Tillerová

Vrchní sestra

mobil: +420 778 494 031

e-mail: vrchni.zabreh@alzheimercentrum.cz

Mgr. Lenka Stryková, Dis.

Sociální pracovník

mobil: +420 778 494 035

e-mail: socialni.zabreh@alzheimercentrum.cz

Bc. Pavlína Rýznarová, DiS.

Sociální pracovník

mobil: +420 775 893 832

e-mail: socialni.zabreh@alzheimercentrum.cz

Ing. Hana Filová

Administrativní pracovník

mobil: +420 778 494 036

e-mail: admin.zabreh@alzheimercentrum.cz

Martin Hudeček, DiS.

Vedoucí provozu

mobil: +420 778 494 034

e-mail: provoz.zabreh@alzheimercentrum.cz

Dokumenty ke stažení