Centrum
Průhonice

Domov se zvláštním režimem - 153 klientů

VIDEOPROHLÍDKA

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Průhonice najdete ve vilové čtvrti nedaleko Prahy. Součástí moderního centra jsou terasy propojené s rozlehlou zahradou – prostor, nabízející řadu příležitostí pro terapeutické aktivity, např. zážitkový i nekonečný chodníček pro bosé nohy, bylinkové záhonky, ptačí budky či drůbeží farmu.

Mezigenerační propojení v centru funguje díky Dětské skupině Papoušek, spolufinancované z projektu EU na podporu zaměstnanosti. Děti se společně s klienty zapojují do aktivit pořádaných v centru i mimo něj. Jejich přítomnost má na psychiku klientů pozitivní vliv, dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři. Dále pro naše klienty pořádáme mezigenerační setkávání pod záštitou organizace Mezi námi, o.p.s., která nám udělila nejvyšší uznání: značku Mezigeneračně.

Kontakty

Na Michovkách I 707,
252 43 Průhonice

mobil: +420 773 377 045,
+420 774 774 065
e-mail: pruhonice@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, relaxační a kondiční cvičení, terapeutické vaření a pečení, výtvarný ateliér, keramické dílny. Naši klienti navíc pravidelně navštěvují fototerapeutickou pláž, která kromě jiného pozitivně ovlivňuje náladu a pomáhá při nespavosti.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: velké oblibě se u nás těší turistické pochody, pikniky v přírodě, houbaření, návštěvy kulturních akcí, výstav či muzeí. Obrovskou výhodou je náš vlastní autobus.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Dokážeme vyjít vstříc i individuálnímu požadavku. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Dětské skupiny

Dětská skupina Papoušek

Partneři

Dárci

NFCP - pronájem cateringového vybavení

Dokumenty ke stažení