Centrum
Písek

Domov se zvláštním režimem - 12 klientů
Domov pro osoby se zdravotním postižením - 62 klientů

VIDEOPREZENTACE

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA DOZP

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA DZR (Vila)

Alzheimercentrum Písek se nachází v centru města. Zařízení je rozděleno na dvě části, přičemž jedna poskytuje sociální službu zaměřující se na péči o osoby se zdravotním postižením od věku 19 let, s kapacitou 62 lůžek. Součástí je venkovní zahrádka s posezením a dvě terasy: menší z nich klienti využívají ke cvičení i odpočinku – stín slunečníků a výhled do okolí poskytuje ideální podmínky pro relaxaci. Druhá, mnohem větší terasa, nabízí dostatek místa pro terapeutické činnosti.

V druhé části zařízení, v zázemí prvorepublikové vily se zahradou, se zaměřujeme na péči o osoby s Alzheimerovým onemocněním, příp. jiným typem demence. Toto prostředí s kapacitou 11 lůžek zaručuje klientům klidný a pohodlný život v malé komunitě.

V regionu Písecka působíme již od roku 1996. Za dobu naší existence se nám podařilo získat renomé kvalitního a profesionálního pečovatele, a to i o osoby s apalickým syndromem či jiným těžkým zdravotním nebo kombinovaným postižením.

Kontakty

17. listopadu 2444/24,
397 01 Písek

mobil: +420 773 377 015
e-mail: pisek@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro ergoterapii, aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu.Organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou a třílůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení.