Centrum Pardubice

Domov se zvláštním režimem.

Alzheimercentrum Pardubice, které v současné době dokončujeme se nachází v klidné části města, nedaleko jezera Bajkal. Společné prostory, terasa a zahrada nabídne klientům řadu míst k odpočinku, trávení času s blízkými, ale i k četným aktivitám. Vnitřní prostory centra byly navrženy v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro klid a soukromí.

Kontaktymobil: +420 773 377 006
e-mail: pardubice@alzheimercentrum.cz

Bydlení a stravování

Centrum nabídne ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Pokoje vybavené polohovacími postelemi s kvalitními matracemi poskytnou dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si bude moci přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. V centru využijeme vlastní kuchyně. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

V centru poskytneme komplexní a individuálně zaměřenou, celoroční pobytovou službu osobám s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence, které již nemohou zůstat ve svém vlastním domácím prostředí.