Centrum
Loucký Mlýn

Domov se zvláštním režimem – 65 klientů

VIDEOPROHLÍDKA

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Loucký Mlýn se rozprostírá v malebné krajině na břehu řeky Blanice, v blízkosti města Vodňany. Areál Vás okouzlí svým venkovským stylem a nádherným prostředím, které klientům připomíná dobu jejich mládí a současně splňuje požadavky na péči a potřeby osob s demencí. Součástí budovy je velká terasa k posezení a lesík, využívaný k procházkám i volnočasovým aktivitám.

Jsme hrdým držitelem certifikátu Vážka, garantujícím nejvyšší kvalitu poskytované péče.  

Kontakty

Radčice 58, 389 01
Vodňany Loucký Mlýn

mobil: +420 773 377 025
e-mail: louckymlyn@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení, ergoterapii a promítání. Navíc s námi v areálu bydlí i fenka Dituška a kocour, kteří se řádně starají o každodenní pet terapii.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu, organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

 

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou- a třílůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

 

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Personál Loucký Mlýn

Bc. Lucie Kučerová

Ředitelka zařízení

mobil: +420 773 377 020

e-mail: reditelka.pisek@alzheimercentrum.cz

Lucie Kadlecová

Vrchní sestra

mobil: +420 773 377 021

e-mail: vrchni.louckymlyn@alzheimercentrum.cz

Mgr. Věra Křížová

Sociální pracovník

mobil: +420 773 377 025

e-mail: socialni.louckymlyn@alzheimercentrum.cz

Administrativní pracovník


mobil: +420 773 377 026

e-mail: admin.louckymlyn@alzheimercentrum.cz

Vedoucí provozu


mobil: +420 773 377 024

e-mail: provoz.louckymlyn@alzheimercentrum.cz

Dokumenty ke stažení