Alzheimercentrum Centrum Jihlava

Centrum
Jihlava

Domov se zvláštním režimem
95 klientů

VIDEOPROHLÍDKA

Alzheimercentrum Jihlava se nachází nedaleko centra města, obklopené zelení, v těsném sousedství s řekou Jihlavou. Centrum je bezbariérové. Společné prostory i zastřešené atrium nabízí klientům řadu míst k odpočinku, trávení času s blízkými, ale i k četným aktivitám.

Mezigenerační propojení v centru funguje díky Dětské skupině Ježeček, spolufinancované z projektu EU na podporu zaměstnanosti. Děti se společně s klienty zapojují do aktivit pořádaných v centru i mimo něj. Jejich přítomnost má na psychiku klientů pozitivní vliv, dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři.

Jsme kontaktním místem České alzheimerovské společnosti v testování paměti pro širokou veřejnost a hrdým držitelem certifikátu Vážka, garantujícím nejvyšší kvalitu poskytované péče.

Kontakty

Romana Havelky 13,
586 01 Jihlava Jihlava

mobil: +420 778 494 015
e-mail: jihlava@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i multisenzorická místnost zvaná Snoezelen, rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, aromaterapii, terapeutické vaření a pečení, ale i pro vyrábění sezonních dekorací a dárků formou ručních prací. Navíc v centru pravidelně probíhá canisterapie.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, výstavy i do divadel, organizujeme hudební, pěvecká, taneční a recitační vystoupení. S řadou akcí nám pomáhají dobrovolníci.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni v jedno- a dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Je definován uvedenými cíli, posláním a zásadami a cílovou skupinou. Jeho znění je k dispozici
na internetových stránkách
www.alzheimercentrum.cz.

Poslání

Posláním je poskytování komplexní, kvalitní, individuálně zaměřené, celoroční pobytové služby osobám trpícím syndromem demence nebo chronickým duševním onemocněním, které již nemohou zůstat ve svém vlastním domácím prostředí.

Služba zajišťuje pomoc a podporu v naplnění základních životních potřeb, jako je ubytování, stravování, hygiena, oblékání apod. Dále umožňuje společenský kontakt, poskytuje podporu při rozhodování, naplňování přání a vůle klienta s ohledem na jeho možnosti a schopnosti.

Cíle služby

-          zajištění individuálně zjištěných a dojednaných základních životních potřeb

-          poskytování takové míry podpory, kterou klient skutečně potřebuje

-          udržení co nejužšího kontaktu s rodinou a blízkými

Zásady poskytované služby

-          zajištění bezpečné a odborné služby

-          dodržování práv klientů (zejména Listina základních lidských práv a svobod)

-          respektování přání a vlastní volby klientů

-          respektování soukromí klientů

-          individuální přístup

-          podpora samostatnosti a nezávislosti klientů

-          partnerství a úcta k člověku

-          profesionalita a odbornost

-          vytvoření příjemného a vstřícného prostředí

 

Partneři

Dětské skupiny

Dětská skupina Ježeček

Dárci

Výbor dobré vůle - nadace Olgy Havlové

Magistrát města Jihlava

DM drogerie

Personál Jihlava

Mgr. Renata Horňáková

Ředitelka zařízení

mobil: +420 778 494 010

e-mail: reditelka.jihlava@alzheimercentrum.cz

Mgr. Pavlína Nestrojilová

Vrchní sestra

mobil: +420 778 494 011

e-mail: vrchni.jihlava@alzheimercentrum.cz

Mgr. Lenka Číhalová

Sociální pracovník

mobil: +420 778 494 015

e-mail: socialni.jihlava@alzheimercentrum.cz

Administrativní pracovník


mobil: +420 778 494 016

e-mail: admin.jihlava@alzheimercentrum.cz

Vedoucí provozu


mobil: +420 778 494 014

e-mail: provoz.jihlava@alzheimercentrum.cz

Dokumenty ke stažení