Centrum
Filipov

Domov se zvláštním režimem - 95 klientů

VIDEOPROHLÍDKA 1

VIDEOPROHLÍDKA 2

Alzheimercentrum Filipov najdete nedaleko Čáslavi. Založili jsme je v roce 2008. Nedávná celková modernizace umožnila zvýšení úrovně a kvality poskytované péče.

Nezaměnitelný půvab našemu centru propůjčuje budova, připomínající zámek Hluboká, ale i rozmanitost krajiny, v níž se stýkají Železné hory a rovinaté Polabí. Procházky po parku, který je součástí centra, klientům zpestřují holandské zakrslé kozy z našeho zoo koutku.

Kontakty

Zámecká 1/25
286 01 Čáslav

mobil: +420 774 774 015
e-mail: filipov@alzheimercentrum.cz

Číslo bankovního účtu: 2111389222/2700
Číslo datové schránky: p3fxiud

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, masáže, aromaterapii. Navíc, každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety i výstavy, někteří klienti navštěvují univerzitu třetího věku, do centra dochází pastor a kněz.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou- a třílůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací lůžka s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Partneři

Dárci

Seznam dárců je k dispozici zde .

Personál Filipov

Jana Střihavková

Ředitelka zařízení

mobil: +420 774 774 010

e-mail: reditelka.filipov@alzheimercentrum.cz

Marie Koutová

Vrchní sestra

mobil: +420 774 774 011

e-mail: vrchni.filipov@alzheimercentrum.cz

Mgr. Linda Najbrtová

Sociální pracovník

mobil: +420 774 774 015

e-mail: socialni.filipov@alzheimercentrum.cz

Administrativní pracovník


mobil: +420 774 774 016

e-mail: admin.filipov@alzheimercentrum.cz

Vedoucí provozu


mobil: +420 774 774 014

e-mail: provoz.filipov@alzheimercentrum.cz