České Budějovice

Domov se zvláštním režimem
170 klientů

VIDEOPROHLÍDKA

PRŮVODCE

Alzheimercentrum České Budějovice je situováno v klidné části města, v blízkosti Vrbenských rybníků. Velká zahrada s prostorným altánem nabízí dostatek prostoru k venkovním aktivitám, procházkám i posezení. Součástí centra je Dětská skupina Kulíšek, spolufinancované z projektu EU na podporu zaměstnanosti. Přítomnost dětí má na psychiku našich klientů pozitivní vliv. Dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři stejně jako každodenní přítomnost zvířat, která jsou zapojena do pet terapií.

Oblíbeným místem, zejména u žen, je kadeřnictví, situované přímo v centru. V areálu se nachází také ordinace praktického lékaře.

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

Kontakty

Husova Třída 1651/125A
370 11 České Budějovice

mobil: +420 773 377 035
e-mail: cb@alzheimercentrum.cz

Číslo bankovního účtu: 2111454506/2700
Číslo datové schránky: q5pipxg

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se před světem – právě naopak: Jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou, výjimečně v třílůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Pokud se domácí mazlíčci nově příchozích snesou s již přítomnými zvířaty, mohou u nás zůstat se svými majiteli (doma jsou u nás králíci i hlodavec osmák degu, klienti mají své psy a kočky). Chápeme, že odloučení od milovaného zvířete by mohlo způsobit trápení navíc, což nechceme.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Domov se zvláštním režimem poskytuje komplexní a individuálně zaměřené, celoroční pobytové služby osobám s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence, které již nemohou zůstat ve svém vlastním domácím prostředí.
Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení.

Dětské skupiny

Dětská skupina Kulíšek

Partneři

Dárci

Seznam dárců je k dispozici zde .

Personál České Budějovice

Mgr. Lucie Zajícová

Ředitelka zařízení

mobil: +420 773 377 050

e-mail: reditelka.cb@alzheimercentrum.cz

Lucie Vlasáková, DiS.

Vrchní sestra

mobil: +420 773 377 031

e-mail: vrchni.cb@alzheimercentrum.cz

Mgr. Denisa Oktábcová

Sociální pracovník

mobil: +420 773 377 035

e-mail: socialni.cb@alzheimercentrum.cz

Alena Šimánková, DiS.

Sociální pracovník

mobil: +420 773 377 095

e-mail: socialni2.cb@alzheimercentrum.cz

Daniela Domiterová

Administrativní pracovník

mobil: +420 773 377 036

e-mail: admin.cb@alzheimercentrum.cz

Daniela Hambergerová

Vedoucí provozu

mobil: +420 773 377 054

e-mail: provoz.cb@alzheimercentrum.cz