Alzheimercentrum Černošice najdete v klidné vilové zástavbě s půvabným výhledem na Brdské lesy nedaleko řeky Berounky. Moderní zařízení splňuje náročné požadavky na péči a zároveň poskytuje klientům klidné a pohodlné bydlení. K centru patří rozlehlá zahrada, sloužící k volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení.

Velmi oblíbenou činností, zejména u žen, je návštěva kadeřnice či pedikérky. V docházkové vzdálenosti od centra se nachází kavárna i cukrárna, jeden z možných cílů výletů. Jako návštěvníci jistě oceníte dobrou dopravní dostupnost vlakem i autobusem.

Kontakty

Ostružinová 728,
252 28 Černošice

mobil: +420 775 893 803, +420 778 424 739
e-mail: cernosice@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik a lekce jógy, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení. Navíc, každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

Pravidelně v rámci aktivizačních činností pořádáme dámský a pánský klub, kde probíráme klasické ženské radosti i starosti, líčíme se, relaxujeme s pleťovou maskou nebo si lakujeme nehty. Pánové, nerušeni ženami, diskutují o sportu, politice a dalších, ryze mužských tématech.

 

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Partneři

Spolupracujeme s dobrovolníky

Personál Černošice

Mgr. Lucie Cíglerová

Ředitelka zařízení

+420 778 428 282

reditelka.cernosice@alzheimercentrum.cz

Venuše Golláňová

Vrchní sestra

+420 778 494 051

vrchni.cernosice@alzheimercentrum.cz

Bc. Adam David

Sociální pracovník

+420 775 893 803

socialni.cernosice@alzheimercentrum.cz

Mgr. Miroslava Holá

Sociální pracovník

+420 778 424 739

socialni2.cernosice@alzheimercentrum.cz

Ivana Švecová

Administrativní pracovník

+420 775 893 818

admin.cernosice@alzheimercentrum.cz

Jiří Šusta

Vedoucí provozu

+420 778 494 050

provoz.cernosice@alzheimercentrum.cz

Užitečné odkazy