O zařízení

Uprostřed přírody, ve svahu u lesa a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia, je situována budova Alzheimercentra Zlín, které poskytuje péči  150 klientům. Lidé u nás jsou obklopeni laskavostí a pochopením, na tom si zakládáme.

Příjemný prostor přímo před vchodem si naši obyvatelé oblíbili k relaxaci i terapiím, podobně jako posezení u skalky a vysazených záhonů s bylinkami. Ve vstupní hale probíhá velká škála společných akcí, přičemž jednou z velmi oblíbených je canisterapie. Psí smečka svou přítulností a hebkou srstí vykouzlí s naprostou jistotou spokojené úsměvy na tvářích našich klientů. Na terase, kryté výsuvnou markýzou a doplněné houpačkou i pohodlným posezením, servírujeme odpolední svačinky. Poskytuje ideální klidné místo pro setkávání rodin, nebo pro zahradní ergoterapii. V přízemí slouží lidem kadeřnický salónek, do kterého pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička. Být upravený pomáhá každému člověku zlepšit náladu. 

V jídelnách a denních místnostech se odehrává široká škála terapií: muzikoterapie, arteterapie, ergoterapie s pečením, kognitivní cvičení, reminiscence či stimulace klientů pomocí  terapeutických panenek. Péče je individualizovaná podle potřeb každého člověka a poskytovaná komunitním způsobem.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Služby zařízení

Pokoje máme u nás dvou a jednolůžkové. Samozřejmostí jsou polohovací lůžka a ostatní vybavení si doplňuje klient svým vlastním oblíbeným nábytkem. To pomáhá podpořit pocit pohody domova. V nově zrekonstruované budově jsou prostorné jídelny s velkými francouzskými okny a krásným výhledem do okolní zeleně. Kromě sociálních zařízení na pokojích s bezbariérovým sprchovým koutem máme k dispozici také bezbariérové centrální koupelny s vanou. Výhled z pokojů je vždy do okolní zeleně, severní směr nabízí navíc panoramatický pohled na město Zlín.

Jako všechna ostatní Alzheimercentra, zakládáme si na lahodné domácí kuchyni. Vaříme pokrmy z kvalitních surovin bez polotovarů tak, aby strava měla adekvátní nutriční hodnotu a odpovídala všem dietním potřebám klientů.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Novinky

Reference

Z.F. s rodinou

Vážená paní ředitelko, dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poděkovala za péči, kterou jste věnovali mé mamince, paní Burešové. Při každé naší návštěvě byla maminka čistě oblečená, spokojená a v dobré náladě. Nikdy nezapomněla pochválit sestřičky, jak jsou hodné a milé. Sama jsem si při svých návštěvách u Vás všimla, že úsměvem a vlídným slovem opravdu nešetří a jak hezky se k babičkám a dědečkům chovají. Vám všem patří proto nesmírný obdiv, že tak nelehkou práci dokážete zvládat s grácií a klidem, který přenášíte i na své klienty. Velký dík Vám všem.

Rodina Sl.

Vážená paní ředitelko, chtěli bychom Vám i celému personálu poděkovat za vstřícné, milé jednání a neustálý úsměv na tváři k naší mamince, babičce, paní V. a ochotné jednání s námi. Jsme rádi, že byla ve vašem centru, protože s větší profesionalitou, péčí o klienty a aktivitami, jsme se jinde nesetkali. Přejeme Vám mnoho úspěchů a hodně spokojených klientů. Ještě jednou děkujeme.

DM

Jsem vděčná a vážím si toho, jak profesionálně se o maminku a ostatní klienty staráte. Moc děkuji za vše, co pro ně děláte. Přeji Vám a celému kolektivu spolupracovníků Alzheimercentra vše dobré.

Ivana Pechalová s rodinou

Milý personále zlínského AC, chci Vám z celého srdce poděkovat za celou moji rodinu a určitě i jménem maminky za Vaši laskavou péči a pomoc a říct Vám, že děláte nesmírně těžkou, ale záslužnou a velmi potřebnou práci. Přeju celému zařízení i každému osobně hodně sil a elánu do dalších dnů, měsíců a let.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.