O zařízení

Na okraji Českých Budějovic, skvěle dostupná a přesto v příjemném prostředí, dobře funguje kombinace péče Alzheimercentra pro 170 klientů a  Seniorcentra pro 200 klientů. Souzní i s péčí o děti v dětských skupinách obou zařízení. Areál je tak přirozeně společensky různorodý, lidé neztrácejí denní kontakt s běžným životem města.

Klienti s oblibou navštěvují i velkou zahradu, kde si mohou společně hrát s dětmi z dětských skupin, nebo se setkávat s rodinami a blízkými. Každému je zajištěna individualizovaná péče a zaručeno soukromí kdykoli ho potřebuje. Dbáme samozřejmě pečlivě i na bezpečnost všech zúčastněných.

Centrum má dostatek společenských místností pro aktivity, včetně relaxačních,  reminiscenčních a dalších terapií, které klientům velice pomáhají.  Rodiny si v mnoha případech pochvalují zlepšení, které pozorují u svých blízkých. Na zdraví našich obyvatel pravidelně dohlíží lékař, který do své ordinace v Alzheimercentru dochází 3x týdně.

Protože každý člověk se lépe cítí upravený, dochází do centra pravidelně kadeřnice a stará se o spokojenost našich klientů s úpravou zevnějšku. Záleží nám na kvalitě péče a lidské důstojnosti, jsme pyšní na každý úsměv a každého spokojeného klienta, pečujeme odborně a zároveň s láskou.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Husova třída 1651/125A, 370 11 České Budějovice
    navigovat

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, minimum pokojů je třílůžkových.  Pokoje jsou prostorné, jejich vybavení a sociální zařízení jsou nové a moderní. Koupelny jsou dostatečně velké, což umožňuje lepší manipulaci s vozíky.  Pokoje s vlastním sociálním zařízením si lidé mohou vybavit oblíbenými  kousky nábytku tak, aby se v nich cítili co nejlépe. Pokud se domácí mazlíčci nově příchozích snesou s ostatními přítomnými zvířátky, jako je náš králíček, osmáci, nebo psi a kočky našich klientů, mohou být v centru se svými majiteli. Víme, že po oblíbeném mazlíčkovi by mohlo být lidem teskno a to rozhodně nechceme. 

Koncept péče Alzheimercenter si zakládá na chutné a vydatné domácí stravě. Vaříme si ve vlastní kuchyni, jíme společně s klienty a používáme výhradně kvalitní suroviny tak, aby strava odpovídala specifickým nutričním a dietním požadavkům každého člověka. Klienti Kl mají k dispozici, vždy v doprovodu personálu, prodejnu potravin a smíšeného zboží. 

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Monika Marková

Chtěla bych Vám a všem zaměstnancům 2.patra Alzheimercentra poděkovat za laskavou a obětavou péči o naší babičku paní Marii Klestilovou, která v neděli 21.ledna 2017 zemřela. Byla Vaší klientkou od července 2017.
Nesmírně si Vaší práce vážím a obdivuji nasazení a klid, jak péči o Vaše klienty zvládáte. Též prostředí centra je skvělé. Přeji Vám všem do další práce hodně sil a úspěchů. A hlavně hodně zdraví. Jste všichni skvělí a ještě jednou obrovské díky za celou rodinu.

E a MS

Dobrý den, chtěli bychom velice poděkovat za péči, kterou jste věnovali našemu tatínkovi Karlovi. Vaše Alzheimercentrum je na vysoké úrovni poskytovaných služeb, vždy jsme v něm cítili ohledně péče o seniory plné nasazení a pohodu. Naši dobrou zkušenost předáváme dál.

JH

V pátek jsem se byla podívat na Vaší zahradní slavnosti. Velice mile mě tato akce překvapila a musím Vám za organizaci vyslovit velké poděkování a obdiv. I to, jak se o své klienty staráte a co vše s nimi děláte. Vidět staré sesterské uniformy bylo pro mě nostalgické vzpomínání. Téměř celý svůj profesní život pracuji s nemocnými vyššího věku, s různým stupněm demence, a proto oceňuji, že se snažíte dělat akce, na kterých je normální vidět i malé děti. Vše je přirozené, veselé a jaksi samozřejmé. Ještě jednou všem organizátorům a zaměstnancům Alzheimercentra děkuji.

Z a ZR

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám poděkovat za perfektní péči o naší maminku Helenu. S manželem velmi obdivujeme přístup všech vašich zaměstnanců, s jakou láskou, trpělivostí a i profesionalitou citlivě přistupují o péči o naší maminku i o ostatní klienty. Při návštěvě jsme často v obývacím pokoji, tak máme možnost pozorovat tu nekonečnou trpělivost a laskavost s jakou vaši pracovníci přistupují i péči o všechny klienty. Velmi, opravdu velmi si vážíme vás všech a toho, že vaše zařízení existuje, protože bychom se i při nejlepší vůli, nemohli o naší maminku starat. Moc , moc vám fandíme, jste jedním slovem skvělí.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.