O zařízení

Uprostřed přírody, ve svahu u lesa a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia, je situována budova Alzheimercentra Zlín, které poskytuje péči  150 klientům. Lidé u nás jsou obklopeni laskavostí a pochopením, na tom si zakládáme.

Příjemný prostor přímo před vchodem si naši obyvatelé oblíbili k relaxaci i terapiím, podobně jako posezení u skalky a vysazených záhonů s bylinkami. Ve vstupní hale probíhá velká škála společných akcí, přičemž jednou z velmi oblíbených je canisterapie. Psí smečka svou přítulností a hebkou srstí vykouzlí s naprostou jistotou spokojené úsměvy na tvářích našich klientů. Na terase, kryté výsuvnou markýzou a doplněné houpačkou i pohodlným posezením, servírujeme odpolední svačinky. Poskytuje ideální klidné místo pro setkávání rodin, nebo pro zahradní ergoterapii. V přízemí slouží lidem kadeřnický salónek, do kterého pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička. Být upravený pomáhá každému člověku zlepšit náladu. 

V jídelnách a denních místnostech se odehrává široká škála terapií: muzikoterapie, arteterapie, ergoterapie s pečením, kognitivní cvičení, reminiscence či stimulace klientů pomocí  terapeutických panenek. Péče je individualizovaná podle potřeb každého člověka a poskytovaná komunitním způsobem.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

     

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Služby zařízení

Pokoje máme u nás dvou a jednolůžkové. Samozřejmostí jsou polohovací lůžka a ostatní vybavení si doplňuje klient svým vlastním oblíbeným nábytkem. To pomáhá podpořit pocit pohody domova. V nově zrekonstruované budově jsou prostorné jídelny s velkými francouzskými okny a krásným výhledem do okolní zeleně. Kromě sociálních zařízení na pokojích s bezbariérovým sprchovým koutem máme k dispozici také bezbariérové centrální koupelny s vanou. Výhled z pokojů je vždy do okolní zeleně, severní směr nabízí navíc panoramatický pohled na město Zlín.

Jako všechna ostatní Alzheimercentra, zakládáme si na lahodné domácí kuchyni. Vaříme pokrmy z kvalitních surovin bez polotovarů tak, aby strava měla adekvátní nutriční hodnotu a odpovídala všem dietním potřebám klientů.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Novinky

Reference

Z.F. s rodinou

Vážená paní ředitelko, dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poděkovala za péči, kterou jste věnovali mé mamince, paní Burešové. Při každé naší návštěvě byla maminka čistě oblečená, spokojená a v dobré náladě. Nikdy nezapomněla pochválit sestřičky, jak jsou hodné a milé. Sama jsem si při svých návštěvách u Vás všimla, že úsměvem a vlídným slovem opravdu nešetří a jak hezky se k babičkám a dědečkům chovají. Vám všem patří proto nesmírný obdiv, že tak nelehkou práci dokážete zvládat s grácií a klidem, který přenášíte i na své klienty. Velký dík Vám všem.

DM

Jsem vděčná a vážím si toho, jak profesionálně se o maminku a ostatní klienty staráte. Moc děkuji za vše, co pro ně děláte. Přeji Vám a celému kolektivu spolupracovníků Alzheimercentra vše dobré.

Ivana Pechalová s rodinou

Milý personále zlínského AC, chci Vám z celého srdce poděkovat za celou moji rodinu a určitě i jménem maminky za Vaši laskavou péči a pomoc a říct Vám, že děláte nesmírně těžkou, ale záslužnou a velmi potřebnou práci. Přeju celému zařízení i každému osobně hodně sil a elánu do dalších dnů, měsíců a let.

Eva Šimoníková

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám a Vašemu personálu moc poděkovat  za laskavou péči o moji maminku E. B. Jsem ráda, že mamince se dostalo takové péče od milých lidí, jako jsou ve Vašem AC.Ještě jednou děkuji.

 

 

 

Paní N.K.

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám moc poděkovat za péči o mou  sestru J.H.. Jsme všichni, celá rodina, moc rádi, že se dostala do nejlepší péče, jaké se jí může dostat. Jsme opravdu rádi, že je ve vašem centru! Přeji vám všem hodně úspěchů ve vaší záslužné práci, kterou upřímně obdivuji a vážím si jí.

 

 

 

 

Lucie

Dobry den.

 Chtěla bych vám všem moc poděkovat za péči, kterou jste věnovali babičce, Frantisce S.. Myslím, že ten poslední rok, jste jí  ke vši péči, i neuvěřitelně zpříjemnili. Bylo na ní vidět, že je, v rámci možností, spokojená. Bylo by úžasné, kdyby si z vás ostatni podobná zařízeni  vzala příklad. Osobně vaši práci obdivuji a chtěla bych v sobě mít  tolik odvahy, sily a lásky. Věřim, že všichni máte velká srdíčka, bez toho se vaše povolaní nedá  dělat s takovým nasazením, jako u vás. Ještě jednou děkuji a přeji celému personálu jen to nejlepší v soukromém životě. V pracovním, ať  vám vydrží elán, se kterým svoji práci děláte, protože věřte, že i když je to zřejmě dost náročné povolání, tak má smysl.

 Mějte hezký den

 

Magda Hučíková

Dobrý den, Chtěla bych touto cestou poděkovat za naši celou rodinu, za krásnou péči o našeho tatínka, manžela a dědečka pana Milana Harčaríka. Po celou dobu, kterou strávil ve vašem zařízení, bylo o něj velice hezky pečováno a přístup ošetřovatelek a celého personálu byl nejen profesionální, ale hlavně lidský. Vždy, když jsme přijely tatínka navštívit, přivítalo nás přátelské prostředí a jezdily jsme sem velice rády.

Tak jako se musíme rozloučit s tatínkem, tak se loučíme i s vámi a do budoucna vám přejeme mnoho spokojených klientů a jejich rodin a hodně sil do vaší práce.

Ještě jednou moc děkujeme.

 

Rodina Slovákova

Vážená paní ředitelko, 

chtěli bychom Vám i celému personálu poděkovat za vstřícné, milé jednání a neustálý úsměv na tváři k naší mamince, babičce, paní Vičíkové a ochotné jednání s námi.

Jsme rádi, že byla ve vašem centru, protože s větší profesionalitou, péčí o klienty a aktivitami, jsme se jinde nesetkali.

Přejeme Vám mnoho úspěchů a hodně spokojených klientů.

Ještě jednou děkujeme. 

 

Poděkování paní Skoumalové

Dobrý den paní ředitelko,

chtěla bych Vám i ostatním zaměstnancům moc poděkovat za maminčinu oslavu narozenin, už jsem viděla fotografie a je to úžasné, co pro svoje klienty děláte.

Prožijte si krásné a klidné Vánoce a přeji Vám úspěšný nový rok pracovní i v osobním životě.

Se srdečným pozdravem S.S.

 

Poděkování

Dobrý den vážená paní ředitelko,

v pondělí 13.8.2018 byla přijata do vaší péče naše maminka, paní M.D. Chceme Vám tímto upřímně poděkovat za Váš vstřícný postoj a ocenit neobyčejnou profesionalitu, lidský přístup a ochotu všech pracovníků vašeho centra. Podařilo se vám vytvořit krásné prostředí pro vaše klienty.

Ještě jednou děkujeme

Mgr. S.B. a  Ing. M.D.

 

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
Nadace SYNOT dar Nadační příspěvek k účelu: náklady spojené s pořízením polohovacích křesel pro seniory.
Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové grant Vzdělávání pracovníků přímé péče v Bazální stimulaci
Continental Barum s.r.o. dar Polohovací lůžka a seniorská křesla pro klienty centra
Nadční fond TESCO grant Snoezellen jako součást denních aktivit u klientů s demencí
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Pan Karel Kouba dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Fórum dárců, z.s. grant Projet v rámci programu "ČSOB pomáhá regionům 2017 - Podzimní výzva"
Paní Eva Šimoníková dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Obec Huštěnovice dar Na zajištění provozu a činnosti Alzheimercentra Zlín z.ú.
Paní Ivana Kocmanová dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra Zlín z.ú.
Město Uherské Hradiště dar Účelová dotace z fondu sociální pomoci a prevence města Uherské Hradiště
obec Ostrožská Nová Ves dar Neinvestiční dotace z rozpočtu obce Ostrožská Nová Ves pro rok 2018
Statutární město Zlín dar Neinvestiční dotace ze sociálního fondu statutárního města Zlína pro rok 2018

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.